top of page

KOSZTY LECZENIA ZAPALENIA ŻYŁ

CZAS

To największy koszt.

Praca i proza życia utrudniają nam rzetelne leczenie, a tym bardziej profilaktykę. Znacznie łatwiej jest zażywać tabletki. Dopiero gdy dolegliwości stają się nieznośne, pomimo zażywania leków, szukamy skuteczniejszych metod. Ale nawet wtedy trudnym przeciwnikiem staje się czas.

Terapia pijawkowa (99,991) jest rozłożona w czasie około 6 tygodni i wymaga systematycznego wykonywania godzinnych zabiegów przeciętnie 2x w tygodniu.

PIENIĄDZE

Terapia pijawkowa nie jest refundowana przez NFZ, pomimo że jest procedurą międzynarodową o numerze statystycznym 99,991 (ICD-9). Dlatego w Polsce terapia dostępna jest jedynie w gabinetach prywatnych. Standardowa cena, która pozwala hirudoterapeucie na zakup certyfikowanych i hodowanych w laboratorium pijawek oraz na utrzymanie gabinetu spełniającego wymogi, które gwarantują Pacjentowi bezpieczeństwo to około 120 zł za zabieg i 20 zł za każdą użytą pijawkę. Terapia składa się z 6-10 zabiegów zależnie od stanu Pacjenta i zużywa łącznie 40-50 pijawek. W profilaktyce jest to 5-8 zabiegów i 30-40 pijawek. Łącznie jest to od 1200 zł do 2200 zł na rok lub dłużej!

Koszty leczenia pijawkami
CENA / EFEKT

W krótkim czasie cena jest porównywalna do leczenia klasycznego. Jednak już po 2-3 miesiącach pacjent zauważa liczne dodatkowe korzyści, których nie można uzyskać leczeniem farmakologicznym:

  • czas remisji (braku nawrotu zapalenia) to 1 rok lub więcej

  • przez 6-12 miesięcy nie ma konieczności stosowania jakichkolwiek terapii

  • w profilaktyce nie ma potrzeby stosowania żadnych leków flebologicznych (może to być 4-5 lat lub więcej)

  • wydolność zdrowych naczyń poprawia się tak wyraźnie, że pacjent może wykonywać czynności lub uprawiać sporty, które do tej pory nie były możliwe

  • poprawia się ogólna kondycja psychiczna i fizyczna

  • komfort życia jest podobny do komfortu osób całkowicie zdrowych, które nie mają żylaków

Nie da się oszacować różnicy w cenie terapii pijawkowej w porównaniu z jakąkolwiek inną. Gdybyśmy chcieli to zrobić na siłę to zapewne korzyści przekroczą cenę 10x lub więcej.

bottom of page